JU TEHNIČKA ŠKOLA ĐURE DANIČIĆA 2A, BANjALUKA raspisuje JAVNI KONKURS za popunu upražnjenih radnih mjesta

Mjesto rada:
Banja Luka
Rok prijave:
25.10.2018.

O poslu

Opis radnog mjesta:
JU TEHNIČKA ŠKOLA

ĐURE DANIČIĆA 2A, BANjALUKA

raspisuje

JAVNI KONKURS

za popunu upražnjenih radnih mjesta

1. profesor srpskog jezika – 1 izvršilac, puna norma, do kraja prvog polugodišta, tj. do 31.12.2018. godine, sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom,

2. profesor fizike – 1 izvršilac, 18 časova, na neodređeno vrijeme, pripravnik

3. diplomirani inženjer saobraćaja, smjer drumski saobraćaj – 1 izvršilac, puna norma, do kraja prvog polugodišta, tj. do 31.12.2018. godine, sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom

4. diplomirani inženjer saobraćaja, smjer drumski saobraćaj – 1 izvršilac, puna norma, do kraja školske 2018/19 godine, tj. do 31.08.2019. godine, pripravnik

5. diplomirani inženjer mašinstva - 1 izvršilac, puna norma, do kraja školske 2018/19 godine, tj. do 31.8.2019. godine, sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom

6. profesor njemačkog jezika – 1 izvršilac, 2 časa, do kraja školske 2018/19. godine, tj. do 31.8.2019. godine, sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom

7. diplomirani inženjer elektrotehnike – 1 izvršilac, 18 časova, do povratka radnika sa bolovanja, pripravnik

1. Uslovi za učešće na konkursu:

Kandidati treba da ispunjavaju opšte i posebne uslove utvrđene Zakonom o radu RS, Zakonom o srednjem obrazovanju i vaspitanju i Pravilnikom o vrsti stručne spreme nastavnika i stručnih saradnika u srednjim tehničkim i srednjim stručnim školama.

Uz prijavu (potpisanu od strane kandidata) kandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata (ne starije od 6 mjeseci):

- uvjerenje o državljanstvu

- izvod iz matične knjige rođenih

- ovjerenu fotokopiju diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa, u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent

- dodatak diplomi, koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja, ako u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena

- uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica za nezaposlena lica koja se nalaze na toj evidenciji

- uvjerenje o radnom stažu izdato od ranijeg poslodavca, uvjerenje treba da sadrži sljedeće podatke (vrsta posla, stepen stručne spreme, dužina ostvarenog radnog staža po vrstama posla)

- uvjerenje o položenom stručnom ispitu

- uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca, ratnog vojnog invalida, borca.

Napomena:

U skladu sa čl. 104. stav 7. i 8. Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju, na upražnjeno radno mjesto, gdje je raspisan konkurs sa položenim stručnim ispitom, može se angažovati lice koje je steklo radni staž van škole u trajanju od najmanje godinu dana u struci, ukoliko ispunjava druge uslove propisane zakonom.

Kandidat koji bude izabran dužan je prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti ljekarsko uvjerenje nadležne zdravstvene ustanove o opštoj sposobnosti za rad i o psihičkoj i fizičkoj sposobnosti za rad sa učenicima (ne starije od 6 mjeseci), dok će škola za kandidata koji bude izabran, pribaviti uvjerenje o neosuđivanosti.

Dostavljena dokumentacija i drugi dokazi će se bodovati od strane komisije, na način i u skladu sa odredbama Pravilnika o proceduri i kriterijumima prijema radnika u radni odnos u srednjoj školi.

Prijave se mogu dostaviti lično ili poštom preporučeno na sljedeću adresu: JU TEHNIČKA ŠKOLA, ul. Đure Daničića 2A, Banjaluka , sa naznakom "Javni konkurs za popunu upražnjenih radnih mjesta".

Rok za podnošenje prijave je 8 dana od dana objavljivanja konkursa posredstvom Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske.

Neblagovremene i nepotpune prijave kandidata, neće se uzeti u razmatranje.

Kandidati koji ispunjavaju uslove utvrđene ovim konkursom, dužni su da pristupe na intervju, koji će sa kandidatima obaviti Komisija za izbor.

Intervju i testiranje sa kandidatima, održaće se dana 29.10.2018. godine, sa početkom u 11 časova, u prostorijama škole.

Kandidati se neće posebno pozivati na intervju, a ako se ne pojave, smatraće se da su odustali od prijave na konkurs.

Dostavljena dokumentacija školi po ovom konkursu neće se vraćati kandidatima.
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme