JAVNI KONKURS za popunu upražnjenog radnog mjesta

Mjesto rada:
Bijeljina
Rok prijave:
23.08.2018.

O poslu

Opis radnog mjesta:
JU OŠ ''JOVAN DUČIĆ” BIJELjINA

Raspisuje

JAVNI KONKURS

za popunu upražnjenog radnog mjesta

1. Nastavnik razredne nastave, puna norma, na neodređeno vrijeme, lice sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, 1 izvršilac.

2. Nastavnik razredne nastave, puna norma, na određeno vrijeme , do povratka radnika sa porodiljskog odsustva, lice sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, 1 izvršilac.

3. Nastavnik razredne nastave, puna norma , na određeno vrijeme do 31.8.2019. g., lice sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, 1 izvršilac.

4. Nastavnik razredne nastave, puna norma, na određeno do 31.8.2019. g., lice bez radnog iskustva, 1 izvršilac.

5. Nastavnik fizike, 14 časova sedmično, na određeno vrijeme do povratka radnika sa funkcije, lice bez radnog iskustva, 1 izvršilac.

6. Nastavnik biologije, 2 časa sedmično , na određeno vrijeme do 30.6.2019. g., lice bez radnog iskustva, 1 izvršilac.

7. Nastavnik likovne kulture, 4 časa sedmično, na određeno vrijeme do 30.6.2019. g. , lice bez radnog iskustva, 1 izvršilac.

8. Nastavnik informatike, 3 časa sedmično, na određeno vrijeme do 30.6.2019. g., lice bez radnog iskustva, 1 izvršilac.

- Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

a) da je državljanin Republike Srpske ili Bosne i Hercegovine, a to se dokazuje uvjerenjem o državljanstvu,

b) da je punoljetan, a to se dokazuje izvodom iz matične knjige rođenih ili kopijom lične karte,

v) da je radno sposoban, a to se dokazuje ljekarskim uvjerenjem koje ne može biti starije od šest mjeseci i koje prilaže samo izabrani kandidat nakon izvršenog izbora po konkursu, a prije zasnivanja radnog odnosa, i

g) da nije osuđivan pravosnažnom presudom za krivična djela učinjena, što se dokazuje uvjerenjem o neosuđivanosti koje će škola pribaviti službenim putem za izabranog kandidata, a prije zasnivanja radnog odnosa.

- Uz potpisanu prijavu kandidata koji se prijavljuje na javni konkurs za prijem u radni odnos, pored opštih uslova, kandidat dostavlja dokumentaciju o ispunjenosti posebnih uslova:

1) ovjerenu fotokopiju diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent

- za radno mjesto nastavnika razredne nastave:

1) prof. razred. nastave ili profesor koji u diplomi o završenom fakultetu ima upisanu dvopredmetnu grupu u kojoj je razredna nastava samostalan ili ravnopravan predmet,

2) nastavnik razredne nastave sa završenom pedagoškom akademijom , smjer razredna nastava,

3) učitelj sa završenom učiteljskom školom koji je stekao u radnom odnosu u vrijeme stupanja na snagu Pravilnika o stručnim profilima i zvanjima nastavnika, stručnih saradnika i vaspita.

- za radno mjesto nastavnika fizike

1) profesor fizike

2) diplomirani fizičar sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

3) diplomirani astrofizičar sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

4) nastavnik koji ima završenu pedagošku akademiju, grupa fizika sa drugim nastavnim predmetom,

- za radno mjesto nastavnika biologije

1) profesor biologije

2) profesor biologije i hemije

3) diplomirani biolog sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

4) nastavnik koji ima završenu pedagošku akademiju , grupa biologija sa drugim nastavnim predmetom.

- za radno mjesto nastavnika likovne kulture

1) profesor likovne kulture ili profesor koji u diplomi o završenom fakultetu ima upisanu dvopredmetnu grupu u kojoj je likovna kultura samostalan ili ravnopravan predmet

2) diplomirani slikar primijenjene umjetnosti sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

3) akademski slikar , odnosno diplomirani slikar vajar sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

4) akademski vajar , odnosno diplomirani vajar sa položenom pedagoškom grupom predmeta

5) akademski grafičar , odnosno diplomirani grafičar sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

6) nastavnik koji ima završenu pedagošku akademiju , grupa za likovnu kulturu,

7) diplomirani likovni umjetnik – smjer slikarstvo ili grafika sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

8) diplomirani grafički dizajner sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

9) diplomirani istoričar umjetnosti sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

10) lice sa završenim fakultetom primijenjenih umjetnosti.

- za radno mjesto nastavnika informatike

1) profesor informatike

2) profesor grupe predmeta od kojih je jedan informatika,

3)diplomirani inžinjer informatike sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

4) nastavnik koji ima završenu višu školu ili fakultet i završen dvosemestralni studij za dopunsko obrazovanje iz informatike na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Banja Luci,

5) diplomirani matematičar ili profesor matematike koji je u toku studija imao informatiku u trajanju od najmanje četiri semestra,

6 diplomirani inžinjer elektrotehnike , smjer za računarsku tehniku sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

7) diplomirani inžinjer organizacije rada , smjer za informacione sisteme sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

8) diplomirani inžinjer informacionih tehnologija sa položenom pedagoškom grupom predmeta ,

9) diplomirani inžinjer računarstva i informatike sa položenom pedagoškom grupom predmeta,

10) diplomirani informatičar sa položenom pedagoškom grupom predmeta.

2) dodatak diplomi koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja ,

3) uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica,

4) ukoliko je raspisan konkurs za prijem u radni odnos lica sa radnim iskustvom ili položenim stručnim ispitom , kandidat je dužan da dostavi uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u vaspitno-obrazovnom procesu,

5) uvjerenje o radnom stažu izdato od ranijeg poslodavca, ukoliko je raspisan konkurs za prijem u radni odnos lica sa radnim iskustvom,

6) uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata, ako se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca,

7) uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida Odbrambeno-otadžbinskog rata, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida,

8) uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca Odbrambeno-otadžbinskog rata, ukoliko se radi o kandidatu iz kategorije borca.

U skladu sa članom 115. stav 10. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju („Službeni glasnik RS” br. 44/17) kandidat je dužan dostaviti prethodno pribavljenu saglasnost nadležne crkve ili vjerske zajednice.

Dana 28.08.2018. godine u prostorijama JU Osnovne škole “Jovan Dučić”, ul. Srpske vojske br. 104, Bijeljina, obaviće intervju sa kandidatima koji su dostavili potpune i blagovremene prijave, odnosno, koji ispunjavaju uslove konkursa.

Za sva radna mjesta intervju sa kandidatima će se održati 28.8.2018. g. u 9 časova.

Kandidati se neće posebno pozivati na intervju, a ako se ne pojave intervjuu, smatraće se da su odustali od prijave na konkurs.

Kandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata i te kopije neće biti vraćene kandidatima.

Prijave dostavljati lično ili putem pošte na adresu: JU Osnovna škola “Jovan Dučić”, ul. Srpske vojske br. 104, Bijeljina, 76 300.

Konkurs ostaje otvoren 8 (osam) dana od dana objavljivanja

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.