KONKURS za popunu radnih mjesta

Mjesto rada:
Banja Luka
Rok prijave:
23.08.2018.

O poslu

Opis radnog mjesta:
REPUBLIKA SRPSKA

JU OŠ “GEORGI STOJKOV RAKOVSKI”

BANjALUKA

Ul. Dragiše Vasića 29

78000 Banjaluka

raspisuje

KONKURS

za popunu radnih mjesta

1. Učitelj sa radnim iskustvom (položen stručni ispit), na određeno vrijeme do povratka radnika sa funkcije - 1 izvršilac;

2. Učitelj sa radnim iskustvom (položen stručni ispit), na određeno vrijeme do povratka radnice sa trudničkog i porodiljskog bolovanja - 1 izvršilac;

3. Voditelj produženog boravka sa radnim iskustvom (položen stručni ispit), na određeno vrijeme do kraja nastavne 2018/2019. godine, a najduže do 30.6.2019. godine - 5 izvršilaca;

4. Učitelj bez radnog iskustva (pripravnik), na određeno vrijeme do povratka radnice sa porodiljskog bolovanja - 1 izvršilac;

5. Nastavnik engleskog jezika, sa radnim iskustvom (položen stručni ispit), na određeno vrijeme do povratka radnice sa porodiljskog bolovanja - ½ norme;

6. Nastavnik matematike, bez radnog iskustvom (pripravnik), na određeno vrijeme do povratka radnika sa funkcije - ½ norme;

Pravo učešća na konkursu imaju i lica iz člana 104 stav 6. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju, kao i lica koja su prije stupanja na snagu ovog zakona ispunjavala uslove u pogledu vrste i stepena stručne spreme u skladu sa članom 177. Zakona.

Opšti uslovi:

Pored opštih uslova propisanih Zakonom o radu, kandidati treba da ispunjavaju i uslove propisane članom 104. Zakona o osnovnom vaspitanju i obrazovanju i Pravilnika o stručnim profilima i zvanjima nastavnika, stručnih saradnika i vaspitača. Za radno mjesto pod tačkom 3. mogu konkurisati profesori razredne nastave i diplomirani pedagozi u skladu sa Uredbom o pedagoškim standardima. Konkurs za radna mjesta od tačke 1 do 3 će se održati zajedno i kandidati sa rang-liste će biti primani na radna mjesta po redoslijedu kao u konkursu.

Prijem u radni odnos izvršiće se u skladu sa Pravilnikom o proceduri i kriterijumima prijema radnika u radni odnos u osnovnoj školi.

Kandidati za radna mjesta iz tačke 1, 2, 3, 5 treba da imaju radno iskustvo i položen stručni ispit na poslovima koji su predviđeni konkursom.

Kandidati za radno mjesto pod tačkom 4. i 6. su lica bez radnog iskustva

Kandidati su dužni priložiti sljedeća dokumenta:

1) Potpisanu prijavu za konkurs sa kratkom biografijom i kontakt telefonom;

2) Diplomu ili ovjerenu kopiju diplome;

3) Izvod iz matične knjige rođenih;

4) Uvjerenje o državljanstvu;

5) Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za tačke konkursa u kojima se traži radno iskustvo.

Kandidati koji budu izabrani naknadno će dostaviti ljekarsko uvjerenje o sposobnosti za rad i uvjerenje o neosuđivanosti.

Dokumentacija potrebna za bodovanje prilikom utvrđivanja liste kandidata za prijem u radni odnos:

1. Ovjerena fotokopija diplome o završenom prvom ciklusu studijskog programa, u kojoj je navedeno stručno zvanje u određenoj oblasti ili ekvivalent;

2. Dodatak diplomi, koji sadrži podatke o prosjeku ocjena tokom studiranja ili uvjerenje visokoškolske ustanove o prosjeku ocjena tokom studiranja, ukoliko u diplomi ne postoje podaci o prosjeku ocjena;

3. Uvjerenje izdato od Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica za nezaposlena lica koja se nalaze na toj evidenciji;

4. Uvjerenje o radnom stažu izdato od strane ranijeg poslodavca za konkurse u kojima se traži radno iskustvo;

5. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu člana porodice poginulog borca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, ako se radi o kandidatu iz kategorije porodice poginulog borca;

6. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu ratnog vojnog invalida Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ako se radi o kandidatu iz kategorije ratnog vojnog invalida;

7. Uvjerenje opštinskog/gradskog organa uprave nadležnog za boračko-invalidsku zaštitu o utvrđenom statusu borca Odbrambeno-otadžbinskog rata RS, ako se radi o kandidatu iz kategorije borca;

Prijave sa potrebnom dokumentacijom dostavljaju se lično ili poštom na adresu škole:

JU Osnovna škola “Georgi Stojkov Rakovski” Banjaluka, ulica Dragiše Vasića 29, 78000 Banjaluka.

Kandidati su dužni dostaviti ovjerene kopije svih dokumenata i one se neće vraćati kandidatima.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće biti razmatrane.

Intervju sa kandidatima koji ispunjavaju uslove konkursa iz tačke 1, 2, 3 i 4 biće održan 28.8.2018. godine sa početkom u 10 časova u prostorijama škole, a za kandidate koji ispunjavaju uslove iz tačke 5. i 6. u 11 časova istoga dana.

Kandidati se neće posebno pozivati na testiranje i intervju, a ako se ne pojave na intervju smatraće se da su odustali od prijave.

Konkurs ostaje otvoren osam (8) dana od dana objavljivanja.